Ma ei taha oma mehega seksida 12.11.15 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere! Probleem on mul juba nii suur, et ajusopis hakkab idane mõte lahutusest ning oma mehe ja enda nö. vabaks päästmisest. Oleme koos olnud 12 a. ning 6 sellest abielus. Suhte esimesed aastad me ainul seksisime. Siis sündis laps kes hetkel on 7 a. ning peale seda kohe teine laps kes on praegu 5a. Peale viimase lapse sündi minul enam tahtmine seksida ei tekkunudki. On olnud paar sellist aktiivsemat aega aga üldjuhul on seksimine minu jaoks väga tüütu ja häiriv kohustus. Ma armastan oma abikaasast väga, ta on mehena minu jaoks atraktiivne endiselt ning voodis on ta ka parim kuid ...... Olen vaadanud täiskasvanute filme mis mind lainele lülitaks ning alkoholi tarbinud enne kohustuslikku seksi kuid lõpuks ammendavad needki. Tänaseks on asi kohe eriti hulluks läinud kuna mul on lihtsalt tunne, et mind vägistatakse ja ma ise vägistan ka ennast. Kui abikaasa küsib, et kas me võiks täna natuke hullata siis ma vastan, et "jaaa.... tavai, tee ära, on tehtud, saab magama", lihtsalt nii tüdinenud olen selleks seksi teemast. Ja nii ta ära teebki, ma vaatan lakke ja korrutan peas, et "aitab juba, aitab juba". Selline olukord tõesti muserdab mind kuna sellest on tekkinud juba mingi trauma ja ma ei oska sellest välja tulla. Ma väga, väga, väga tahaks, et ma tahaks temaga seksida sest ta on ainus mees minu elus. Samas, kui mõtlen/unistan mõnest teisest mehest klubis või mujal ja kiirest seksuaalsuhtes siis ma endiselt olen töökorras ja vallatusi täis. Petma ma oma meest ei hakka. Palun, mingitki viidet, mida teha, kuhu minna ja kuidas edasi liikuda. Günekoloogiliselt on minuga kõik korras.

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Minul tekkis küsimus, et kas te olete sellest mehega rääkinud?
Äkki tasuks aeg maha võtta ja pidada väikene "seksipuhkus", et saada endas selgusele. Seksuaalsuhtes on alati kaks poolt ja ilmselt on kujunenud mingi käitumismuster, mis teile ei sobi, ärritab ja on vastumeelene. Võimalik, et mees teeb midagi "palju või vähe". Selle miskini jõuate ainult koosrääkimise kaudu. Kui te mehe jaoks oma vastumeelsuse maha salgate, siis tõenäoliselt olukord süveneb.Kirjutate et suhe on heas, äkki vajate siiski hoopis mitte seksuaalnõustajat vaid suhteterapeuti?
Terv. L. Haldre