Valu peale seksuaalvahekorda ja muud probleemid 05.07.13 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere!

Pöördun Teie poole järgneva murega. Peale igat seksuaalvahekorda oma mehega tekib mul tupes küllaltki tugev valu, mis läheb üle umbes tunni, kahe jooksul. Valu tekib alles pärast seda, kui seksuaalvahekord on lõppenud ja möödas kuni pool tundi. Lisaks ei ole võimalik pärast esimest vahekorda, mille käigus on mees oma peenise sisestanud minu tuppe, enam pärast väikest pausi (kui tupp hakkab valutama) uuesti peenisega tuppe siseneda, sest tee on niiöelda blokeerunud või kinni paistetanud, ei oskagi seda täpselt kirjeldada. Olen kuulnud, et probleem võib olla selles, et naine pole piisavalt märg, kuid enda puhul julgen selles sügavalt kahelda, sest olen seksuaalvahekorra ajal alati piisavalt märg. Rohkem ideid, mis seda võib põhjustada, ei ole.
Lisaks on teine probleem seksuaalvahekorra alguses, kui see jõuab peenise sisestamiseni tuppe. Ükskõik kui pikk on olnud eelmäng või kui erutunud ma olen (ja kui märg), peenise sisestamine on minujaoks alati valulik tegevus ja see ei lähe libedalt sisse. Kui peenis ka enam-vähem juba sisse saab, on esimesed liigutused valulikud. Seksi käigus aga valu kaob ja peenis liigub tupes sujuvalt ja ilma valu põhjustamata. Kui see aga korraks välja võtta, siis on uues positsioonis selle sisestamine uuesti keerukas ja alguses valulik.
Seksi kestel olen valu tundnud ainult nn „koerapoosis“, kui mees siseneb minusse tagant. Kui ta tuleb selle käigus liiga sügavale, siis tunnen tupes valu, aga muudes positsioonides pole terve peenise tuppe sisenemine kunagi olnud probleemiks ja toonud kaasa valu. Mehe peenis on keskmise suurusega 15cm, kindlasti pole tegu mingi hiiglasega.
Minu ja minu mehe näol on meile mõlemale tegemist esimese seksuaalpartneriga elus, oleme olnud seksuaalvahekorras umbes 3 aastat. Võtan ka regulaarselt beebipille. Eelmainitud probleemid on esinenud kogu seksuaalelu vältel, välja arvatud valulikkus peale seksi, mida seksuaalelu alguses ei mäleta.

Loodan, et oskate minu probleemidele veidi nõu anda.

Lugupidamisega

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Soovitan rääkida probleemist günekoloogile. Vaadata tuleks nii anatoomiliste iseärasuste, põletike, tupeseene jne. suhtes. Samuti võib põhjuseks olla see, et esialgselt on olnud tõesti Teil mingi valulik vahekorraga seotud moment ja nüüd tõmbuvad lihased krampi juba harjumusest ("valu ootus"). Kui kõik günekoloogiselt aga korras, siis võite proovida harjutust mille käigus viite oma sõrmed ise tuppe ja selle järgselt hingate rahulikult sisse - välja ning püüate lihaseid lõõgastada. Ka mõne teised füsioteraapia ja hingamise harjutused on head. Lisaks soovitan Pilatese tüüpi võimlemist. Arst võib vajalikuks määrata tableti ravi.
Tervitades L. Haldre

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Seksuaalnõustaja

Tupe ph reageerib mehe seemnevedelikule

Mul on olnud kokku kolm püsipartnerit, kellega olen olnud seksuaalvahekorras. Esimene suhe kestis aasta, teine suhe neli aastat ja nüüd kolmas suhe on olnud juba aasta. Viimase kahe suhte jooksul on mul ...

Vladimir Vihljajev

Vastas dr Vladimir Vihljajev

Probleem on kahjuks tõesti levinud ja keeruline. Ühest tegurist Teie juutust, mis võib soodustada vaginoosile, on just nn. beebipille (kuna need mõjutavad immuunsusele). Kindlasti soovitan tulla ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi