Isu seksi järgi puudub 07.11.10 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere,
olen 36-aastane mees. Kuus aastat tagasi oli ühe aasta sees kaks suurt psüühilist traumat, mille tagajärjel tekkis suur depressioon ja kõik selllega kaasnev. Asi läks päris hulluks ja ma pöördusin arsti poole. Ma ei mäleta täpselt, millal ma hakkasin tarvitama rohtu nimega CIPRALEX, aga see ravim aitas mind. Ma tarvitasin seda ravimit kolme nelja aasta jooksul kaks või kolm korda poole aastaste kuuridena. Viimase aasta jooksul ma Cipralexi tarvitanud ei ole ja hetkel ei tunne ka vajadust. Samuti diagnoositi kuus aastat tagasi eesnäärmepõletik, mida ma ka Teie abiga umbes nelja aasta vältel ravisin. Hetkel peaks eesnäärmega kõik korras olema. Kõige sellega kadus ka isu seksi järele, ma muutusin täiesti frigiidseks. Erektsiooni suutsin saavutada ainult tänu CIALISELE. Seksuaalselt ei ahvatlenud mind mitte midagi, olin ja olen ka hetkel täiesti tuim selle koha pealt. Ma kogu aeg mõtlesin, et tegu on minu stressi ja eesnäärmepõletikust tekkinud seisundiga, kuni lugesin mingit artiklit CIPRALEXI kohta, mis pidigi inimesed muutma frigiidseteks. Üks asi on see, kui ma ei suuda saavutada piisavat erektsiooni seksuaalakti jaoks, teine asi on hoopis see, et mul ei ole mitte mingisugust vajadust seksi järele oma kuus aastat ka olnud.
Viimase poole aasta jooksul on midagi aga muutunud. Esiteks on tekkinud tunne, et ei taha enam üksi olla, samas ei saa endale naist lubada, kuna kes see ikka minuga elama hakkaks, kellele on vaja minu probleeme.
Teiseks, hommikuti on hakkanud tekkima erektsioon, mis on küll lühiajaline. Ma olen teinud ja jälginud kõiki arsti ettekirjutusi eesnäärme probleemi osas ja olen sellest lahti saanud, mul ei ole hetkel ka depressiooni tunnuseid, tundub,et elu hakkab normaliseeruma.
Mul on üks mure, mul ei ole isu seksi järele!!!
Kas see võib olla CIPRALEXI tagajärg?
Mida peaks tegema?
Vabandan nii pika kirja pärast ja soovin Teile kõike paremat.
I.K

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere! Jah! Antidepresantid (ka Ciprolex) võivad ajutiselt vähendada seksuaalne tung. Hiljem reeglina see peab taastuma. Ma soovitan Teile võtta meie kliinikuga kontakti ja tulla vastuvõtule ja uuringutele. Kindlasti tasub kontrollida testosterooni (meeste suguhormooni) taset ja ka vaadata kas esinevad praegu eesnäärme põletiku tunnused. Seoses sellega määratakse ravi, Soovin edu Vladimir Vihljajev