Mees ei erutu minu peale 22.11.09 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 30-aastane ja mees on 29-aastane. Koos oleme nüüd olnud üle kümne aasta. Alguses seksiga oli kõik korras. Meie esimene tütar saab 7-aastaseks, praegu ootame teist last.
Probleem on selles, et mees ei erutu minu peale, kui ma võtan voodis ohjad enda kätte. Ja ise ta samuti ammu juba algust ei tee.
Palun tehke mulle selgeks, et ma saaks aru, et 1 kord kuus seksida on normaalne, nagu see meil viimased pool aastat on. See mure tegelikult on juba mitmeaastane. Mees tahtis küll teist last aga selleks oli ju vaja seksida (nagu naistearst ütles, normaalne on kaks korda nädalas). Meie puhul oli see võimatu. Ma pidin lausa kerjama, et saaks asja. Üritamist alustasime üle kahe aasta tagasi ja suurem osa toimunud vahekordadest oli minu algatusel, siis ka pidin mehele "keelekat" tegema, et ta üldse erutuks.
Viimasel aastal ta üritab lahti saada oma probleemist, nimelt joomisest. Vanasti, kui ta jõi iga päev, tekkis tal vähemalt mingisugune iha minu vastu, kahjuks küll ainult lõppes ebaõnnestumisega, kuna pikemalt kestnud vahekorra ajal tal lihtsalt ei tulnud midagi välja. Tillu jäi pehmeks ja mõne aja pärast mees lihtsalt norskas minu kõrval, mina aga solvunud ja "täkku täis". Pärast seda, kui ta üritab kainena püsida, ei ürita ta üldse minuga vahekorda astuda. Pärast iga ebaõnnestunud mehe erutamise katset kas nutan või salaja rahuldan ennast.
Kas on tõesti palju tahetud saada rahuldatud kas või kord nädalas, mitte kord kuus ja siis ka ilma tõelise vahekorrata vaid lihtsalt kätega?

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere! Küsimus on keeruline ja samal ajal palju levinud (palju küsitakse, tähendab et Teie ei ole selles mures üksi). Tihti pärast 5-7 aastaid kooselu ilmub seksuaalne "ükskõiksus", eriti meesterahva poole. Teie abikaasa juhul kindlasti mõjutas veel "joomine", mille ajal ärkab iha aga sugutu tavaliselt jääb pehmeks. Selge see et seks 1 kord kuus ei saa olla normaalseks. Olen nõus naisarstiga et 2 korda nädalas väga soovitav (ja väga kasulik ka) mõlemale partnerile, eriti kui plaanis oli lapsesaamine. Seksis nagu spordis - pidevalt vaja treeningud teostada isegi kui tänapäeval soovi või tahtmist ei ole, teist sõnadega vajalik minna "vastutahtmist", siis hiljem see muutub meeldivaks. Seks (sama nagu shoping, sport, hasartmängud jne - on kerge narkootiikum -kutsub sõltuvust, vaid see on healoomuline või tervislik ja väga kiidetav arsti poolt tegevus).
Konkreetselt soovitan pöörduda meie kliiniku poole arsti konsultatsioonile. Meest uuritakse - kontrollime suguhormoonide taset, kui on vaja (nähtavasti meestesuguhormoon on temal madal) seda korrigeeritakse. Samal ajal soovitan teile mõlemale (tähendab koos) pöörduda seksuaal-nõustaja poole, kes ka aitab. Ennast rahuldamine on ka tere tulnud, eriti kui regulaarselt seksi ei toimu. Soovin edu Vladimir