erektsioon 02.02.04 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere!

Hakkasin oma praeguse elukaaslasega elama u. 3 aastat tagasi. Alguses oli meie suguelu väga hea ( 1- 2 korda päevas) see kestis umbes 1,5 aastat. Nüüd on sageli nii et paarkorda nädalas vahest korra. Ma ei ütleks, et ta ei eruta enam mind aga ma ei tea pole lihtsalt tahtmist ja juhtub ka nii, et tahan aga ei erutu. Millest selline asi võib tulla , kas tööst, rutiinist. Oli kas selline nüanss, et sellel naisel on ka poeg juba eelnevalt ja tundsin ise et kui ta saabub meie ellu elama siis minu suguelu halveneb. Ma ei ütleks et ma vihkan või ei salli seda poissi, me saame väga hästi läbi.Kas võibolla ka asi minu alateadlikus mõtte viisis. Probleemi näen selles et olen alles 24 aastane ja ei tohiks veel selliseid asiju olla.
Teid ette tänades!

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
On loomulik, et ülepinge, töö ja rutiin kooselus võivad paarisuhet mõjutada. Kooselus toovad mõlemad partnerid koju kaasa ka oma koduvälised suhted ja tööprobleemid. Päris unustada neid päeva lõpuks ei saa.
Ometi ei loe ma Teie kirjast mingit suhete katastroofi. Lihtsalt see, mis Teie kooselus tuli alguses pingutusta, vajab praegu soovi ja tahet, et paarisuhet huvitavamaks muuta. Muutused suhetes on loomulik nähe ja iseloomulikud kõikidele kooseludele. Ka seksuaalelu teeb läbi teatud tsüklid. Mingil eluperioodil võib see olla intensiivsem ja siis jälle tagasihoidlikuma ulatusega. Arvan, et parim viis probleemi lahendada on elukaaslasele oma mõtetest ja soovidest teada anda ning tunda huvi, mida Tema seksuaalsuhtelt ja paarisuhtelt ootab. Koos arutades on võimalik otsida võimalusi, et seksuaalsuhet ja elu huvitavamaks muuta. Uurige, millised on Teie partneri seksuaalfantaasiad, mida ta tahab ning avage partnerile ka oma tunded ja soovid.
Teine probleem on Teie suhe elukaaslase lapsega. Ehk on Teie ebamäärase seisundi põhjuseks rivaalsustunne (kuigi vahel võib see tunne olla tugevasti maha surutud)? Teie vaateväljas on lapse näol veel keegi, kes pretendeerib Teie elukaaslase tähelepanule ja hellusele. See on loomulik tunne ja taoliselt tunnevad sarnases olukorras ka teised mehed.
Ometi usun, et Teie suguelu harvenemisega pole lapsel küll mingit seost. Iseasi, kui laps magab Teie toas või häirib muul viisil kahekesi olemist. Usun, et Teie partneri jaoks olete lapsega mõlemad olulised, kumbki omal viisil. Teil on lihtsalt erinevad rollid Tema elus. Tore on lugeda, et saate lapsega hästi läbi. Mitte iga kasuisa rollis mees ei suuda seda.
Soovin Teile julgust ja pealehakkamist, et oma elukaaslasega nedest asjadest rääkida.
Tervitades L. Haldre