Eneserahuldamine 20.01.09 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere! Elame naisega koos umbes aasta, alguses oli seks nagu korras kui välja arvata mõned korrad kui ma ei olnud võimeline vahekorda astuma,sest vajus ära enne sisse viimist. Nüüd on see veelgi süvenenud ja vahekord ei õnnestu peaaegu mitte kunagi. Olen teinud talle siis suuseksi, mis talle väga meeldib. Ka mulle meeldib seda teha aga ise ma orgasmi ei saa siis ju ja tema mind ei puutu enam kuskilt eriti viimasel ajal. Oleme tülitsenud palju ja ta ütleb,et sellepärast ta ei puutu mind enam. Probleem aga on selles,et olen ennast ise rahuldanud (umbes 3-4 korda meie kooselu jooksul). Kui ta sellest teada sai, arvas ta, et see on hälve ja oli väga solvunud, tegin talle ka kunagi ettepaneku,et kui tema ei taha mind puutuda enam, siis kas ma ei võiks ennast rahuldada tema nähes voodis. vastas,et see on perversus ja sellist asja ei tehta. Kas siis tõesti on eneserahuldus perversus? Olen 46.a ja usun teadvat,et sellised asjad ei ole perversus vaid lausa soovitav vahetevahel, muidugi mitte vastu teise tahtmist kui see talle tõesti vastik on. Küsimus ongi selles,et kui ma ei ole võimeline vahekorda astuma ja tema mind ka ei puutu, ja kui eneserahuldus on perversus siis.....??Ja veel, käisin ka pornosaitidel, sellest ma sain aru,et see teda solvas ja rohkem ma sinna ei lähe

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere! Eneserahuldus ei ole perversus! Eriti kui üldse ei toimu seksuaal vahekorrad ja eneserahuldus toimub aega-ajalt. See võib toimuda teise partneri nähes ka ja isegi tema abilt (kui viimane on muidugi nõus). Ja muidugi see et Teie käisite pornosaitidel ka ei tohiks olla perversusest, see rohkem võib nimetada asendav huvilisus. Üldjuhul ma soovitan Teile koos oma abikaasaga pöörduda seksuoloogi konsultatsioonile, aga Teile ka meestearsti visiitile, näiteks meie klinikusse. Soovin edu Vladimir Vihljajev