5aastane rahuldab ennast 17.01.09 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere!
Mure on kohe 6-aastaseks saava tütrega, kes rahuldab ennast. Esimest korda avastasime ta ennast rahuldamas 2aastaselt, siis me juhtisime tähelepanu sellelt tegevuselt eemale ja eneserahuldamine lõppes. Kuid nüüd oleme avastanud, et laps tegeleb lasteaias lõunauinaku ajal sageli eneserahuldamisega ja kodus salaja ka õhtuti, ei oska kuidagi seda probleemi lahendada? Rääkisime temaga sellest, kuid ei oska talle seletada, miks seda teha ei tohiks. Väidetavalt teeb ta seda selle pärast, et tal on voodis igav (ei maga lõuna ajal enam ammu). Kuidas edasi?

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Laste masturbeerimine kuulub normaalse seksuaalse arengu juurde. Tõenäoliselt peletab laps sellisel viisil tõesti oma igavust.
Võiksite siiski läbi vestluse uurida ega äkki pole lapsel mingeid muresid ja ärevust tekitavaid mõtteid, mida ta eneserahuldamisega maandada püüab. Tõenäoliselt möödub eneserahuldamine mingi aja pärast iseenesest. Pahandamine siin ei aita. Kui teised lapsed lasteaias sellest häiritud pole, siis ei tasu sellest välja teha. Andke lapsele kaasa kaisuloom, kellega ta oma mõtetetes vestelda saab, kui uni kuidagi ei tule.
Kui aga 6 aastane laps teeb seda teiste inimeste juuresolekul, siis tuleb küll õpetada, et eneserahuldamine on väga isiklik tegevus, mida teiste inimeste juuresolekul ei tehta.
Tervitades
L. Haldre