eneserahuldamine 24.01.04 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

tere olen 17 a. ja paadunud eneserahuldaja juba ~3 aastat. Ma tahaks teada kas see on ka tervisele ohtlik ja kuidas. olen kasutanud rahulduse saamiseks ka abivahendeid...patja ja mingit massaasiaparaadi moodi asja...nüüdseks olen sellest üle saanud aga vahetevahel lööb mingi imelik valu suguelunditesse, kas need kaks asja võivad seotud olla ja kuidas, võib-olla olen lihtsalt närviline

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Soome seksuaaluurijate poolt avaldatud statistika põhjal on 60% noormeestest ja 30% neidudest tegelenud noorukieas masturbeerimisega. Enamik uuritavatest, kes ankeedile vastasid, arvasid samas, et see tegevus on keelatud ja kahjulik. Arvan, et Eestis tehtavate uuringute tulemused oleksid umbes sarnased.
Selles, et tegeled eneserahuldamisega ei ole midagi imelikku ega kahjulikku. Masturbeerimise sageduse kohta pole mingeid reegleid. Kui Sa ei soovi seda teha, siis pole see kohustuslik. Aga kui Sa seda pidevalt teed, on samuti kõik korras. Pigem võib iseenda seksuaalsuse tugev allasurumine ja selle sidumine iseenda halvustmisega, takistada hilisemas elus partneriga seksuaalvahekorra nautimist.
Tervitades L. Haldre