Liigne seksi isu 16.08.07 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Liigne isu on seksi vastu.... mastubreerimise vastu kah. Vanust 18, mõtlen igapäev sellele ja teen. Tekitab tõesti süütunnet, olgu ta nii normaalne kui tahes.. tahaks ning otsiks abi kuidagi, kuida seda isu ja vajadust vähendada. Ennem oli paar korda nädalas, nüüd pea igapäev! Tahaks väga väga lahti saada sellest harjumusest, kombest, isust või vajadusest, ei teagi kuidas nimetada!
Loodan väga, et saan mingisugustki abi siit ja mitte ühelauselist vastust. Palun abi! Ette tänades!!

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Masturbeerimist ei loeta meedikute arvates tänapäeval enam kõrvalekaldeks ja seda ei pea ravima. Nende inimeste puhul, kes ei ela regulaarset suguelu, esineb masturbeerimist sagedamini.
Teie kirjast loen, et seoses masturbeerimisega on Teil tekkinud halb enesetunne ja see olukord häirib Teid.
Katsuge mõelda, millest see tunne on tingitud. Kas selle taga on perepoolne kasvatus, kellegi halvustav suhtumine jne. Samuti võiksite mõelda, milline roll üldse masturbeerimisel Teie elus on? Võimalik, et see asendab hoopis puuduvat lähedust või on mingi muu ebaõnnestumine elus. Sellisises olukorras annab masturbeerimine küll hektkeks pinge languse, kuid probleemid tulevad mõne aja pärast tagasi. Kui põhjuseks on elumured, ärevus ja pinge- otsige abi psühholoogilt.
Kuna olete 18.a. siis võite minu juurde pöörduda Tartu Laste Tugikeskusesse, Kaunase pst.11-2. Alla 18.a. on abi tasuta.
Ütlen aga veel uuesti, et 18.a. on masturbeerimine mitu korda nädalas normaalne nähtus.
Tervitan Lemme Haldre