pärlinäärmed 25.03.06 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere, olen 17. aastane, vahekorras pole veel kordagi olnud. Kuid juba 12-13 eluaastast peale on peenise ümber sellised nö. väikesed valutud punnid, mis absoluutselt mingit mõju ei omanda. Onaneerimisel on mõnu ikka samasugune. On öeldud, et need on nö. "pärlinäärmed". Kas need kujutavad mingit ohtu mu seksuaalpartnerile? Ja kas neist on vajadus lahti saada?

Aitäh vastuse eest!

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere. Jah,nn. pärlinäärmed ma näen oma praktikas väga tihti. Need ei kujuta ennast mingi patoloogiat ja ohtu partnerile. Nendest on raske ja ei olegi vajadus lahti saada. See on puht teie naha erinevus.