peenis 16.09.22 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere, olen 14 aastane poiss ja mul on tosine probleem.

kahjuks sain siia ainult uhe pildi panna aga mu peenise peal on valged tapid ja vaike punn tulnud. Punni tegin kogemata katki natuke valget jama tuli valja puhastasin selle ara. Ma ei tea mida teha ma ei julge vanematele oelda et mul peenise peal need valged tapid on ja et mul on katkine veresoon voi mis iganes see teine asi mu munni peal on. Palun aidake mida ma tegema peaksin sest vanematega nahaarasti juurde vaga kull ei julge minna sellise teema parast.

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Raske on vastata, kui tervet organit näha pole. Alumise pinna katkine veresoon on nahaalune veen ja see pole patoloogia, vaid normi variant. Paljudel meestel on see olemas. Sa ei pea temaga midagi tegema. Väikesed ja suuremad vistrikud on higi- ja rasunäärmete tsüstid (nn pärlinäärmed), mis samuti pole probleem. Sa ei pea neid puudutama ega torkima. Ja kui see juhtus, siis määrige Bepantheniga. Siiski, kui see probleem sind häirib, võib pöörduda meie kliiniku noorte nõustamiskabineti, see teenus on tasuta