segadus intiimsuhetes 06.02.04 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Olen 35 a. naine, 7 aastat oma mehega abielus. Kasutasin üle 5 aasta erinevaid rasestumisvastaseid pille ja lõpetasin nende kasutamise kõraltoimete tõttu: kehakaal tõusis 23 kilo, oli pidev nõrkustunne ja väsimus ning seksiisu kadus sootuks. Viimase tõttu oli mees algul hämmingus, nüüd aga olen hakanud märkama, et puudub igasugune temapoolne reaktsioon, kui mul on soov tekkinud. Ka mina olen üsna ebakindel, kuna on hirm rasestuda ja tunnen ennast halvasti oma muutunud figuuri tõttu. Tean, et endist figuuri niipea tagasi ei saa ja rasedusest hoidumisega on ka probleeme - spiraal mulle ei sobi ja mees ei talu kondoomi. Kuidas peaks seda tekkinud segadust lahendama. Muus osas on suhted mehega endiselt armastavad ja hoolivad.
Suur tänu vastuse eest

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Tore, et Teie suhted on armastavad ja hoolivad. Ilmselt on see paarisuhtes kõige tähtsam. Tavaliselt kaebavad inimesed just hoolimise puudumise üle.
Samas arvan, et sobiva rasedusvastase vahendi peaksite koostöös oma günekoloogiga siiski leidma. Pidev hirm rasestumise ees hävitab suhtest spontaansuse ja pärsib mõlemapoolset seksuaaliha. Kirjutate ka ise, et olete ebakindel ja valvel.
23 lisandunud kg suhtes aga võiksite konsulteerida endokrinoloogiga. Ilmselt ei saa lisandunud kehakaalu ainult rasedusvastaste vahendite arvele panna. Võiksin Teile soovitada ka kaalujälgijaid jm. aga ma ei pea seksuaalelu õnnestumise puhul seda kõige tähtsamaks. On palju ülekaalulisi inimesi, kes tunnevad ennast seksikana ja naudivad looduse poolt kingitut.
Proovige leida enesesisendus meetodeid, fantaseerige seksi ajal ja püüdke lõdvestuda. Kui kehakaal Teile aga nii tähtis on, siis kasutage seksimise ajal seksuaalfantaasiaid, milles 23 kg kujutluse abil minema on pühitud. Paljud inimesed kujutavad end seksides kauniteks, saledateks ja ihaldatavateks.
Tervitades L. Haldre

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Seksuaalnõustaja

meeldivad naised

Olen 20 aastase tütre ema ja meid huvitab selline teema.Kuna tütrel on huvi omasooliste vastu, kuid samas ta tahaks olla nagu teised tüdrukud (kes on huvitatud ka vastas sugupoolest).Kas on meie riigis ...

Lemme Haldre

Vastas dr Lemme Haldre

Tere
Mulle tundub, et Te olete oma tütre pärast segaduses ja mures. Ilmselt kandub see segadus ka tütre ja Teie vahelistesse suhetesse.
Hormoonravi ja operatsiooni pole pole võimalik ja ka ...

Loe edasi

Suguline külmus.

Tere,
olen 30a naine. 1 lapse ema - laps on 9 aastane.
Minu probleem on kõikuv huvi seksuaalelu vastu. Nimelt, kui suhe on algusfaasis, siis on seksuaalne huvi suht suur st 2-3 korda päevas ...

Lemme Haldre

Vastas dr Lemme Haldre

Tere Kris
Mingil määral on see, mis Teiega toimub loomulik nähtus. Ilmselt on selline asjade käik juba inimsuhetesse siis kodeeritud. Raske oleks paarisuhtes olla, kui alates esimesest vahekorrast ...

Loe edasi

segadus.

mul on olnud kopsu glamüüdia.kas on migil viisil võimalik et olen selle sugulisel teel edasi andnud?kui palju on sellel glamüüdia vormil seost samanimelise suguhaigusega?

Vladimir Vihljajev

Vastas dr Vladimir Vihljajev

Tere. Kopsu klamüüdia (Chlamydia pneumoniae) ja urogenitaalne (sugu-) (Chlamydia trachomatis)klamüüdia on oma vahel sugulased, aga ikka erinevaid tüübid. Klamüüdiade vormid on üldse palju. Aga inimese ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi