seksuaalne külmus 14.01.04 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere,
Olen 37 aastane naine. Olen abielus 13 aastat, aga mehega vahekorras olla ei taha. Ise ma kunagi selleks algatust ei tee ja kui temal on soov seksida, siis peab ta ka kaua vaeva nägema, et mind nii kaugele saada. Kardan, et abikaasal varsti kannatus katkeb, meil on olnud sellepärast palju riide. Rahulduse saan peaaegu igal korral. Kas te oskate nõu anda. Kas on olemas mingit rohtu, mis tekitaks vajaduse vahekorra järele?

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Teie kirjas on teatud vastuolu. Ühelt poolt ei meeldi Teile seksuaalvahekord, teisalt saate igast korrast rahulduse. Mulle tundub ilma Teid ja Teie partnerit tundmata, et põhjused on psühholoogilist laadi.
Olen varem oma töös kogenud, et on naisi, kes on saanud kasvatuse (kodu, kool), kus on sisendatud, et seks on midagi halba ja räpast ning seksi nautimist tuleks "õigel naisel vältida". Sellised uskumused, mis pärinevad naise lapsepõlvest mõjutavad vahel tugevasti naise käitumist. Loomulikult on see vaid üks näidetest.
Põhjuseks võivad olla ka läbitehtud psühholoogilsed traumad, mehe käitumine jne.
Selleks, et Teid paremini aidata, tuleks pöörduda vastuvõtule.
Tervitades L. Haldre
Erakliinik "Elite" Tartus