luuhõrenemine 04.04.05 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

tervist. Täpustan oma küsimust.Olen naine,33 aastane.Pikkus 166 ja kaal 58. Luutihedust käisin mõõtmas 30. märts. Olen olnud väga suur kohvi jooja. Kas see võib olla peamine põhjus. Mõõtmis tulemus oli -1,5.Mul ei ole ega pole olnud muid tervise probleme.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Jah, kohvi joomine viib kaltsiumi organismist välja. Samuti ei ole soovitavad nn. "soft dringid" - Coca, Sprite jne.
Sööge palju piimatooteid ja olge füüsilislt aktiivne. Suve ajal viibige palju õues - nii moodustub nahas piisavalt D-vitamiini ja luud muutuvad tugevamaks.