kaelavalud 19.06.03 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Minu mees on nüüdseks 53 aastane. Kaelavalusid mäletab aga sügavast noorusest peale. Loomulikult kaasnevad kaelavaludele ka nüristavad aastakümneid kestnud peavalud. Kompuuter ajust korras. Kaelaröntgenis muutusi pole. Tippneurokirurg käskis süüa ibuprofeeni ja lasta naisel kaela mudida. Mees on oma elu jooksul söönud ära ma ei tea mitukümmend kilo kõikvõimalikke tablette, maarohtusid ja oleme proovinud ka rahusteid. Midagi ei aita! Oleme kuulnud valuteraapiast, kuid usk on kadunud kõigesse. Küsimus: Kas võiks äkki kaelavalude taga peituda mingi reumaatiline viga?

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Aastaid kestnud reumaatiline viga on rö- pildil näha. Kirjast ei selgu, kas on tehtud ka lülisamba kaelaosa kompuuteruuring...Röntgenpildi järgi ei ole võimalik hinnata kõiki kaela piirkonna probleeme. Kui nimetatud uuring(lülisamba magnetuuring) on tegemata, siis tuleks see ära teha ja pöörduda veelkord spetsialisti poole.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Reumatoloogia

kaelavalud

Tere,
Olen 40 aastane naine ja töötanud raamatupidajana 1995.aastast seega istun enamuse päevast ja töötan arvutiga.
Viimased pool aastat olen tundnud pidevat (väljakannatavat) valu kaela ...

Vastas dr Kati Otsa

Tere!
Saatsin vastuse Teie poolt antud aadressil

Loe edasi

tugevad kaelavalud

Selle 53-aastase mehe kaelavalude puhul oli küsimus, et missugune on SPETSIALIST, kelle poole pöörduda. Sest kui Mustamäe haigla tippneurokirurg peab asja vaid jutuvääriliseks, siis ei oska ju enam kuhugi ...

Vastas dr Kati Otsa

Arvan, et kompuuteruuringu võib korraldada perearst küll ja vastavalt uuringu tulemusele suunab vajaliku eriarsti juurde.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi