Kanged liikmed 28.05.03 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Haigestusin 8 a tagasi reumatoidartriiti, olin siis 39-ne, lasin end süstida 2 X aastas penitsilliiniga mitu aastat, aeg-ajalt on haigus välja löönud kui külma olen saanud.Sellest kevadest on nii, et kõik liikmed on valusad ja kanged. Arsti poole pole ju mõtet pöörduda, ta ei saa mind niikuinii millegagi aidata.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Oma kirjaga pöördute Te siiski arsti poole....
Penicilliin EI OLE reumatoidartriidi ravim. Ilmselt ajate te segi reumatoidartriidi ja reumatismi. Teen sellest järelduse, et Te pole üldse mingit reumatoidartriidi ravi saanud. Soovitan siiski pöörduda spetsialisti poole ja mitte ravida end ise.