Vitol A ja D vitamiin (20ml, tilgad) 04.03.02 / Ravimid

Külastaja küsib:

Lp härra Kurvits

Miks on antud vitamiini puhul kirjutatud, et alla aastastele lastele on soovitav anda ainult D vitamiini? Mis on halba selles A-vitamiinis alla aastase lapse jaoks? Olen mures nimelt sel põhjusel, et lastearst kirjutas minu 3-kuusele lapsele Vitoli tilgad (need A ja D vitamiiniga, mille pakendil on kirjas, et need on andmiseks lastele alates esimesest eluaastast). Usaldades meie arsti, olen ma neid tilku oma titale andnud juba mitu kuud. Nüüd alles kuulsin, et on olemas veel eraldi ainult D-Vitoli tilgad s.t ainult puhas d-vitamiin. Olen mures.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

A-vitamiin ja vitamiinid üldse pole mingid igal juhul kasulikud lisandid vaid ravimid, millel on oma kindlad toimed ja mida liigselt igaks juhuks tarvitada pole mõtet.

Siiski, kui tarvitasite seda kasutusjuhendi kohaselt, erilist ohtu karta pole. Ja küsige ka arstilt üle, kas A-vitamiin on vajalik või võite piirduda D-vitamiiniga.

Kalle Kurvits