E-vitamiin 19.02.02 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!

Arst soovitas mul teha E-vitamiini kapslite kuuri. Kuna tegemist on rasvlahustuva vitamiiniga, tekkis mul küsimus, kas E-vitamiini paremaks imendumiseks on vaja, et selle võtmisele eelneval söögikorral söödud toit sisaldaks ka rasva? Kui söön õhtul ainult keedetud köögivilju ja võtan pärast seda E-vitamiini kapsli sisse, kas siis ei omasta organism vitamiini nii hästi, kui näiteks hommikul koos müsliga? Või pole vahet?

Tänan ette

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Rasvlahustuvus omab rolli kui kavatsete vitamiini omandada toidust. Siis on selge, et vitamiin saab sisalduda toiduainetes, mis sisaldavad teatud koguse rasva või õli, omastatav E-vitamiin on lahustunud selles rasvas.

Teie aga teete kuuri puhta E-vitamiiniga, ei pea rasvast toitu sööma.

Kapslites muide ongi vitamiin õlilahusena.

Kalle Kurvits