Berocca 05.03.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Vabandan veel tülitamise pärast aga mida kujutab endast Berocca .Mul on olemas B-komleks vit. ja ka kaltsium.Kas Berocca tarvitamisest piisaks ja mis on umbes hind.
Tänan Teid kiire vastuse eest.
T.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Berocca hind on 64.80
Berocca on:
Vesilahustuvad B kompleksi vitamiinid, C-vitamiin, kaltsium ja magneesium
Ühes kihisevas tabletis on:
B1 - vitamiin 15 mg
B2 - vitamiin 15 mg
B6 - vitamiin 10 mg
B12 - vitamiin 10 µg
C - vitamiin 1000 mg
Biotiin 150 µg
Nikotiinamiid 50 mg
Pantoteenhape 23 mg
Kaltsium 100 mg
Magneesium 100 mg
Üks kihisev tablett sisaldab 60 mg mannitooli = 0.6 kJ (0.14 kcal) ja naatriumi vastavalt 0,7 g naatriumkloriidile.
BEROCCA on vesilahustuvate vitamiinide (B-grupi vitamiinid ja C-vitamiin) kombineeritud preparaat, mis sisaldab lisaks ka kaltsiumi ja magneesiumi. Kõik nimetatud ained on asendamatuteks toitaineteks, mida saadakse igapäevase toiduga. Nende regulaarne ja õiges koguses manustamine on hädavajalik hea tervise ja funktsioonivõime säilitamiseks. Käesolevas preparaadis sisalduvate toitainete puudus võib mõjutada kasvuprotsesse ja närvirakkude talitlust, närviimpulsside ülekannet lihastele, meeleolu- ja vaimset seisundit, vastupanuvõimet haigustele, infektsioonidele ja stressile ning samuti on nad luude ja hammaste olulisteks komponentideks.
BEROCCAT kasutatakse B-grupi vitamiinide, C-vitamiini, magneesiumi ja kaltsiumi vaeguse lühiajaliseks raviks noorukitel ja täiskasvanutel.
Kihiseva tableti ühes klaasis vees lahustamisel saab heamaitselise joogi.
B-grupi vitamiinid ja C-vitamiin on vesilahustuvad ja seetõttu puuduvad organismis nende varud. Ülejäägid eritatakse organismist kiiresti uriiniga, samuti nagu ka üleliigne kaltsium ja magneesium.
Ärge kasutage preparaati BEROCCA kaltsium ja magneesium, kui Teil on raske neerufunktsiooni häire või neerukivid, samuti kui Te olete allergiline käesoleva preparaadi ükskõik millise koostisosa suhtes. Vitamiin C suuri annuseid ei ole soovitatav manustada patsiendile, kellel on suurenenud vere hüübimisvõime, tromboflebiit, kalduvus trombooside tekkele või suhkurtõbi.
Kui Teil tekib BEROCCA kaltsium ja magneesium kasutamise ajal allergilisi reaktsioone, siis lõpetage koheselt selle preparaadi kasutamine.
Ärge unustage oma arsti teavitamast, kui
- Te põete mõnda haigust,
- Teil esineb allergiaid või
- Te manustate mingeid teisi ravimeid (mh. ka käsimüügiravimid).
Vitamiin C manustamine dialüüsipatsientidele võib viia liiga kõrge vitamiin C tasemeni seerumis ja veresoonte kahjustumiseni.
Glükoos-6-fosfaat dehüdrogenaasi defitsiidi korral on oht, et tekib hemolüütiline aneemia.
BEROCCA kasutamine soovitatud annuste juures ei kahjusta loodet. Kui raseduse ajal kasutada vitamiin C suuri annuseid võib vastsündinu vitamiin C Vajadus olla oluliselt suurenenud.
Informeerige arsti kui te olete rase, planeerite rasestuda või toidate last rinnaga.
Tarvitamine: Üle 12-aastased noorukid ja täiskasvanud: 1...2 kihisevat tabletti ööpäevas piisava koguse vedelikuga Pidage kinni pakendi infolehel ära toodud või Teile arsti poolt määratud annustest. Kui Teie meelest on ravimi toime liiga nõrk või liiga tugev, siis teavitage sellest oma arsti või apteekrit.
Kõrvatoimed: Tavalise annustamise juures kõrvaltoimeid täheldatud ei ole. Liigse manustamise kõrvaltoimeteks on seedetraktihäired (kõhulahtisus, iiveldus, oksendamine), oksalaatidest koosnevate neerukivide teke, kuumahood, väsimus.
Kui te arvate, et teil on BEROCCA kasutamisel on tekkinud mõni selline kõrvaltoime, pidage ravimi edasise kasutamise suhtes nõu arsti või apteekriga.
Suhkruhaiged, kellel määratakse glükoosi sisaldust uriinist, peavad mõned päevad enne analüüsi andmist katkestama BEROCCA kaltsium ja magneesiumi kasutamise. C-vitamiin võib nimetatud analüüsi tulemusi muuta.
BEROCCA kaltsium ja magneesiumi kasutamisel muutub uriini värvus kollaseks. See on tingitud kollast värvi B2-vitamiini eritumisest uriiniga ja on täiesti ohutu.
Tootja: F. Hoffmann-La Roche Ltd, Basel Shveits

Edu soovides,
Kalle Kurvits