Ravimid rasedale 14.08.07 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere,

Kas oskate palun öelda, milliseid antibiootikume võib kasutada esmakordselt rase naine (rasedus 12. nädalat) kuseteede infektsioonide raviks?

Küsimus on esitatud antibiootikumide kohta just seetõttu, et käsimüügiravimid (nt Urosept, Gran Berry, Fütolüsiin ja taimeteed ei aita).

NB! Põletik ei ole põhjustatud mikroobidest, vaid on külmetuse tagajärg (külmas vee ujumine).

Ette tänades ja peatset vastust oodates,
25. a murelik neiu!

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Rasedana on teie küsimus imelik, teil mure, minul vastamisega pealegi 10 päeva aega.
Ega te ometi iseravimisega tegele, et nüüd apteeker annab nõu ka veel.
Ei taha apteeker raseda ega ka mitteraseda retseptiravimi (seda on kõik antibiootikumid) isetarbimisotsuse tegemisel osaleda.
Ikka arst on selleks ja ainult arst teab, millest põletik on ja milline antibiootikum on vajalik ja ohutum (praktikas teab seda arst kindlasti apteekrist paremini) ja kas üldse on vajalik.

Kalle Kurvits