teholaxa kuubikud 21.02.07 / Ravimid

Külastaja küsib:

On olnud pidev kõhukinnisus ja olen kasutanud bisacodil tablette.Nüüd aga rasestusin ja olen uurinud et ei tohiks enam seda ravimit kasutada.Durphalak ei aita.Aga küsimus teholaxa kuubikute kohta.Kas neid tohiks raseduse perioodil kasutada ja kui suur oleks kogus?Olen väga mures sest sool on kogu aeg täis.Või kasutada hoopis kastoorõli?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Ka Teholaxa on keelatud.
Rasedale on enamus häid lahtisteid lubatud arsti kontrolli all, Guttalax näiteks.

Lubatud on Microlax klüsmad, mida kasutatakse rektaalselt, toime efekt on väidetavalt väga kiire.
Toidus võiks rohkem olla ploomimehu, õunu jms.

Kalle Kurvits