forlax 17.09.01 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere, Kas forlax´it võib raseduse ajal kasutada, kui ploomid, täisteraleib jne enam ei aita?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Kuna preparaati Forlax ei ole uuritud raseduse ja rinnaga toitmise ajal, ei soovitata seda kasutada raseduse ja rinnaga toitmise ajal.

Täisteraleib ei ole küll seedimist soodustav minu arust, ehkki võidakse reklaamida teisiti. Ja ploomimahla tuleb tarvitada ohtrasti.

Preparaatidest soovitan rasedale ohutut Microlaxi. See on vahetult pärasoolde viidav klüsm ühekordsetes annustes ja aitab kohe. Lähem info apteegist või http://www.magnum.ee/cgi-bin/script/kaup?enable-zero=yes&kaup=8583

Kalle Kurvits