klotrimasool ja rasedus 14.12.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

tere olen mures olen 10ndat nädalat rase arst kirjutas mulle tuppe seene ravimiseks klotramisooli ravisin siis sellega kuna usaldasin arsti ei vaevanud ma ennast ravimi infolehega tutvumast alles nüüd kui ravikuur läbi lugesin ja sain teada et raseduse esimesel trimestril pole see lubatud kas ja kuida võib see nüüd kahjustada minu loodet väga murelik lapseootel naine

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Kui rasedale on miski keelatud siis on see just nimelt keelatud ja kõik.
Rasedale võib arst kirjutada Vagisani. Abiks oleks ka Lactacyd Femina, uus toode ravimitootjalt Glaxo. Jutu leiate siit:
http://www.magnum.ee/cgi-bin/script/kaup?enable-zero=no&kaup=60294

Kui arstil on eriarvamused, siis tuleneb see tema praktikast ja julgusest võtta riske. Arst tunneb olukorda kõige paremini ja peab kaaluma kas loodetud kasu on suurem kui võetav risk. Teinekord on raseduse puhul nii, et häda mida ravitakse, on suurem risk lootele kui ravim.
Keeld tuleneb sellest, et klotrimasooli kasutamise kohta raseduse esimesel trimestril ei ole kliinilisi uuringuid läbi viidud. Klotrimasooli manustamisel raseduse teisel ja kolmandal trimestril ei ole täheldatud kahjulikku toimet lootele.

Kalle Kurvits