Vitamiinid haiguse ajal 03.03.02 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere,

olen talvekuudel pidevalt tarvitanud kaltsiumipreparaate ja polüvitamiine (kuna toitumine on suhteliselt ühekülgne ja piimasaaduseid eriti ei armasta).Momendil on kasutusel Healthilife'i kaltsiumipreparaat D.v-ga ja Vitatabs'i antioksüdant-preparaat. Hetkel tundub, et mind on tabamas külmetushaigus või siis viirus. Kas haiguse edenedes on soovitav jätkata kõikide eelmainitud toodete sissevõtmist või peaks midagi muud võtma (paralleelselt traditsiooniliste kurguloputuste jms.) Ja üks küsimus, kas pideva vitamiinide ja mineraalainete tarbimine võib tekitada ka "immuunsust" s.t. et nad enam ei mõju.

Ette tänades Helena

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,Esiteks soovitan parandada oma toitumist. Tervisele ei ole kõige parem toituda ühekülgselt ja siis püüda seda parandada mingite lisanditega, kui te just kosmonaut ei ole.

Seda, mida mõtlete vitamiinide "immuunsuse" all, on õigem nimetada resistentsuseks ja sellist asja pole ma kuulnud. Vitamiinide ületarbimine võib olla sanuti kahjulik, õnneks organism püüab liigset mitte omastada, nii, et ületarbimisel polegi mõtet.

Külmetushaiguse puhul võite kaltsiumi edasi tarvitada, aga viirust polüvitamiiniga nuumata pole mõtet. Kasutage ainult C-vitamiini (see on ka piisav antioksüdant). Ja küsige apteegist punase päevakübara preparaate, need aitavad organismi kaitsevõimet tugevdada.Tugevat tervist!

Kalle Kurvits

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Ravimid

vitamiinid

tere,
küsiksin nõu selliste vitamiinide kohta nagu on ;Grinvitals;-naistele.
( sisaldab kuningakepi õli,mesilasema toitepiima,vitamiinid B1,B2,B3,B5,B6
B12,A,E ja rauda,kaltsiumi,magneesiumi,tsinki.)

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Jah, tõesti, Grinvital naistele on spetsiaalne naiste tervise tagamiseks loodud komplekspreparaat, mille koostisesse kuuluvad ravimtaimed, mesindussaadused, vitamiinid ja mineraalained. ...

Loe edasi

raseda vitamiinid

Tere,

lähen kergema vastupanu teed ja küsin apteegiminemise asemel Teilt raseduse ajal kasutatavatest vitamiinidest.

Arvasin, et söön piisavalt mitmekesiselt, kuid ilmselt on tekkinud ...

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,Katkistel suunurkadel võib olla mitmeid põhjusi, aga rasedatel esineb tõesti seda vitamiinide puudusest, eriti vajalik on B-grupp.

Apteekides on saada Bio-Multi, ...

Loe edasi

antibiootikumid

Tere! Sooviksin teada, kui ruttu taastub organism pärast antibiootikumikuuri? Kas organismi puhastumisele on võimalik ka kuidagi kaasa aidata?Tänan!

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,Küsimuse asetus on pisut ebaotstarbekas. Antibiootikumidega ravitakse ägedaid nakkusahaiguseid ja organism on kurnatud rohkem haigusega seotud häiretest kui antibiootikumidest. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: