ravim raseduse ajal 17.01.08 / Ravimid

Külastaja küsib:

Olen 35.a. naine, ootan kolmandat last, raseduse suurus 21 nädalat ja kõik on korras. Umbes kuu aega tagasi tekkis näole suu ümbrusesse ja lõuale punetav lööve, varem pole onud ja muidu normaalne nahk. Nahaarst diagnoosis ekseemi ja määras raviks ELIDEL 1% kreemi (pimekroliimus). Ravimi infolehelt lugesin aga, et raseduse korral EI TOHI seda kasutada. Konsulteerisin uuesti nahaarstiga, tema väitis, et ravitav piirkond on väike ja seega ohutu raseduse ajal kasutada. Ma ei suuda otsustada, kas usaldada rohkem arsti või infolehelt lugetut. Ekseem on väga inetu ja ise ei parane, samas ei takista ta normaalset elu ja ma ei taha mingil juhul oma last ohustada. Missugused ja kui suured võivad olla riskid ELIDEL 1% kreemi kasutamisel raseduse ajal?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Ravimi kohta on olemas ka põhjalikum jutt aadressil:
http://www.sam.ee/SPC/Hum/SPC_15373.pdf
Lõik sellest:
Andmeid Elidel'i kasutamisest raseduse ajal ei ole piisavalt. Elidel'i manustamisel nahale ei täheldatud loomkatsetes otsest või kaudset kahjulikku mõju loote arengule. Suukaudsel manustamisel täheldati loomkatsetes (vt lõik 5.3) kahjulikku toimet reproduktiivsusele. Arvestades pimekroliimuse minimaalset süsteemset imendumist (vt lõik 5.2) on potentsiaalne risk inimesele minimaalne. Siiski pole soovitatav raseduse ajal Elidel'i kasutada.

Usun, et miskit kurja pole sündinud ja arsti tuleks ikka usaldada.

Kalle Kurvits

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Ravimid

Cerucal?Kas raseduse ajal tohib siis või ei?

Tere, minul mure selline, arst kirjutas mulle iivelduse ja oksendamise vastu cerucali tablette, kuid pakendi infolehelt lugesin,et raseduse esimesel kolmel kuul on ravim vastunäidustatud. Rasedus on alles ...

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Rase tohib tarvitada iivelduse vastu inveritablette, need on apteegis retseptita.

Kalle Kurvits

Loe edasi

ravim raseduse ajal

Kas ACC 200 kihisevaid tablette võib tarvitada raseduse 20 nädalal. On tekkinud kerge köha.

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Kuna puuduvad andmed atsetüültsüsteiini kasutamise kohta rasedatel ja imetavatel emadel, ei tohiks seda ravimit nimetatud olukordades kasutada.
Küsige apteegist looduslikke vahendeid. ...

Loe edasi

Differin geel

Kasutan arsti näidustusel nahaprobleemide leevendamiseks Differin geeli, kuid olen ära visanud infolehe. Kas raseduse ajal tohib seda ravimit kasutada või ei? Aitäh vastuse eest.

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Kasutusjuhendis on read:
Arvestades kliiniliste andmete puudumist ja asjaolu, et ravim nahalt väheses koguses siiski imendub, pole adapaleeni kasutamine raseduse ajal soovitatav.
Loe edasi

raseduse ajal

Tere! Palun soovitage, milline ravim oleks raseduse ajal peavalu

või palaviku puhul kõige ohutum - aspiriin, ibuprofen või paratsetamool?

Aitäh!

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,Konsulteerige kindlasti ka arstiga, aga ohutuim on ehk ibuprofeen, siiski viimases raseduse staadiumis peaks vältima. Ka paratsetamooli ei soovitata viimasel trimestril. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: