Lidaprim forte 06.02.06 / Ravimid

Külastaja küsib:

Kas Lidaprim forte kasutamine vähendab tri-regoli mõju? Ja kui mõjutab, siis kui kaua?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Tri-Regoli spetsifikatsioonis on mainitud võimalikku sulfoonamiidide mõju ja Lidaprimi koostises olev sulfametrool on ka sulfoonamiid.
(http://www.sam.ee/SPC/Hum/SPC_11520.pdf)

Patiendile suunatud Tri-Regoli kasutusjuhend eraldi sulfoonamiide ei maini:
Tri-Regoli toime langeb kui samaaegselt kasutada antibiootikume, tugevatoimelisi rahusteid või esineb kõhulahtisus ja oksendamine. Samuti võib toime väheneda tugeva stressi mõjul.

Lidaprimi juhendist hoiatust koostoime kohta antibeebipillidega ei leia.
Ravim on kiiresti elimineeruv ja arvan, et kui on hirm, kasutage ravi ajal ja paar päeva peale ravi lõppu kondoomi.

Kalle Kurvits