Linaseemnete õige tarvitamine 19.08.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!
Lugesin Internetist, et linaseemnetest tõmmise valmistamiseks peab võtma 1 spl seemneid ja valada peale kuuma vett. Lasta jahtuda ja siis seda limast vett juua. Kas siis kõik kasulikud ained on jõudnud lahustuda, või peaks ka need seemned ära sööma? Või tasuks proovida nt nii, et panen vähe vett peale ja siis kui segu jahtub segan mingi jogurti või keefiriga ( muidu maitse ei ole eriti meeldiv)?
Ja kas seda peab sööma kindlasti enne sööki?
Suur tänu!!!
Anne

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Põhimõtteliselt on kõik õieti. Kulinaarsed katsetused ei ole keelatud. Sel juhul on maitse asi millal ja kuidas soovite tarvitada. Midagi nii-nii kasulikku-tähtsat neis nüüd küll ei ole, et peab väga täpseid protseduurireegleid järgima.
Linaseemned on klassifitseeritud toidulisandiks.
Pellax graanulite jutt sobib täienduseks lugeda aadressilt:
http://www.magnum.ee/cgi-bin/script/raviminfo?kaup=32770

Kalle Kurvits