Prozac 20.05.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere! Sooviksin teada, et kui ma palun perearstil suure kurnatuse, depressiooni ja atoonia puhul välja kirjutada just Prozacit, mitte Cipramili, siis kas perearst arvestab seda soovitust ? Nimelt olen kuulnud, et Prozaci mõju on parem, taluvus parem ja see on kasulikum isegi kehakaalule (olen nimelt paksuke). Cipramili olen 2 korda elus tarbinud aga mõju oli vähene. Seekord tahaks proovida midagi muud. Mida arvate ?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Usun küll, et arst mõistab Teid. Lisaks on veel palju-palju uuemaid antidepressante ja arst teab küll Teie seisukorda ja ravimite mõju, aga individuaalselt on inimesed ikka erinevad ja tuleb katsetada sobivama ravimi leidmiseks.

Kalle Kurvits

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Ravimid

Prozaci asemel

Hiljuti just kusagilt lugesin, et Prozac on meil apteegist kadunud ja selle asemel on samalaadne, ent tunduvalt odavam ravim ilmunud. Oskate äkki öelda, millise ravimiga on tegu ja ilma soodustuseta kui ...

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Praegu on neid isegi 3: Nycoflox, Flux ja Framex. Kõigil täpselt sama toimeaine mis Prozacil.
Hinnad on odavad, täpselt leiate www.raviminfo.ee kaudu.

Kalle Kurvits
Loe edasi

Saroten või prozac?

Neuroloog kirjutas mulle krooniliste seljavalude leevendamiseks saroteni. Perearst soovitas saroteni asemel kasutada prozacit, põhjendades seda prozaci väiksemate kõrvalmõjudega. Kumba ravimit eelistada?

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,Apteekril ega kellegil teisel peale arsti ei ole õigust patsienti tundmata ning diagnostika ja ravi peensusi teadamata analüüsida arsti ravimieelistust.

Arvaksin, ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: