doxycyclin ja rasedus 28.04.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

tere!
märtsi lõpus avastati mu elukaaslasel uretriit ning me võtsime doxycycliini 10 päeva 2 tabletti päevas peale sööki. nüüdseks tean, et tablettide võtmise ajal olin juba rase (tablettide võtmise algus ühtib raseduse algusega). ma tean, et see ravim on väga tugeva toimega ning raseduse korral tuleks seda võtta ainult elulistel kaalutlustel. naistearst aga ütles pärast seda, kui ma olin talle rääkinud, et ravimit sellel ajal manustasin, et nüüd tuleb kohe abort teha, kuna selle ravimi toimel on peaaegu kindel, et loode on juba väärarenenud. tahaksin teada, kas see jutt vastab tõele. see on mul esimene rasedus ning lapsesaamissoov on suur. kuid haiget last ka sünnitada ei tahaks

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Olen üsna kindel, et paanika on asjatu. Konsulteerisin ka Tartu Naistekliiniku artidega (dr. Maie Väli koos kolleegiga) ja sain teada, et doksütsükliini pärast Tartus ja loodetvasti ka mujal Eestis rasedust ei katkestata, kui on soovitud rasedus.
Midagi sellist ei ei nõua ka doksütsükliini kasutusjuhend. Nii varajases raseduse staadiumis ei ole veel lootel mida kahjustada. Ravim võib lootel esile kutsuda hammaste värvumise, hambavaaba defekte ja luude kasvu aeglustumise.
PS. Leidke mõni teine arst

Kalle Kurvits