marevan 09.03.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Olen 67 a patsient.Kas marevan võib tekitada pearinglust.Hakkab just 1 t.peale marevani võtmist.Lisaks võtan betaloci ja monozidi.AITÄH

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Nagu kõik ravimid, võib ka Marevan põhjustada kõrvaltoimeid.
Marevan'i ravi ajal võib 1...10 %-l patsientidest tekkida erinevaid verejookse. Kerged verejooksud (ninaverejooksud, igemete veritsus, sinised plekid) on nendest tavalisemad. Harvem võib esineda verd uriinis, musti või veriseid väljaheiteid, vererohkeid või pikenenud menstruaalverejookse või muid verejookse. Verejooksu tekkimisel tuleb otsekohe ühendust võtta arstiga.
Eriti harva on kõrvaltoimetena esinenud allergilisi reaktsioone (lööbed), mööduvat maksaensüümide aktiivsuse tõusu, sapivaevusi, veresoontepõletikke, mööduvat juuste väljalangemist, kestvat erektsiooni (tavaliselt kohe ravi alguses) või sinise varba sündroomi (labajalgade ja varvaste kuumavad sinipunased lööbepiirkonnad). Kui tekivad need või muud
sümptomid, tuleb ühendust võtta arstiga Kui täheldate endal mistahes kõrvaltoimeid, mida ei ole loetletud selles infolehes, informeerige sellest oma arsti.

Kalle Kurvits