Vitamiinid ja toidulisandid 09.09.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Olen pensionieas südameprobleemidega (absoluutne arütmia) mees.
Lisaks arsti poolt väljakirjutatud ravimitele (Aethacizinum ja Marevan) võtan regulaarselt mitmeid vitamiine ja toidulisandeid. Kas annaksite mulle soovitust nende manustamise aja suhtes päeva lõikes ja seoses söögiaegadega?
Ginko Biloba kohta on öeldud, et võtta koos vähese vedelikuga hommikul ja õhtul. Aga kas enne või pärast sööki?
Selge on Omega 3. Soovitus pakendil -enne sööki.
Koensüüm Q 10. Soovitus pakendil söögi ajal.
Probleem on Cardiosaniga, mis sisaldab mitmeid vitamiine aga ka foolhapet ja magneesiumi.
Kui võtta neid kõiki ja veel E vitamiini, kas siis kõik koos ja enne sööki ja kui kaua enne sööki?
Tänan Teid vastuse eest!

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Soovite tarvitada küll vist kõike mis võimalik ja korraga. Mingit tootjainstruktsioonidest paremat nõu ma küll anda ei saa.
Kuna saate ka ravi, siis on ikka raviarst see kes hindab ohud ja annused.

Kui ei ole öeldud, millal ravimit tarvitada, siis pole see ka eriti tähtis. Hea info saate Apotheka ajalehest, mille 1. numbris (märts) lk. 11 on antud teema kohta artikkel "Ravim ja toit"

Kalle Kurvits