Piimhappebakterid jt 28.07.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!
Kas võib kasutada selliseid phb preparaate, kus on sees pärmseened.Kui Lacto 7 seven on liiga kallis.Pärmseeni pidi olema palju organismis.Apteegis näidati lihtsalt karpe ette.Tean et on veel Gefilus.Mida näitab see 14% sellel karbil.Kas ta on nõrk või kange siis?Mis oleks parim hinnalt, pärmide vaba preparaat ja kui kaua kasutada?
Aitäh

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Vabandan, aga ei saa aru küsimusest? Kas arvate, et piimhappepreparaat sisaldab pärmi? Või tahate pärmiseent ravida?

GEFILUS sisaldab Lactobacillus GG-d.
Sobib enamikule piima suhtes allergilistele inimestele.
Lactobacillus GG piimahappebakter:
- suurendab mao ja soolestiku loomulikku vastupanuvõimet
- suurendab kahjulike mikroobide eest kaitsvate antikehade teket
- suurendab kasulike piimhappe- ja bifidobakterite hulka
- tasakaalustab mao talitlust
Gefiluse koostis: mikrokristalliline tselluloos 58%, zhelatiin 27%, Lactobacillus rhamnosus GG 14%, magneesiumstearaat.
Laktoosivaba.
Annustamine: lastele ja täiskasvanutele 1 kapsel 2 korda päevas.
Kapsli võib tervelt alla neelata või avada ning segada selle sisu vedelikuga.

Pärmi vältimine toidus on võimatu? Seda on piisavalt saiaski. Ka inimese sees on pärmiseen olemas ja lahti temast ei saa ega peagi saama. Kui aga rikutakse organismi mikrofloora tasakaal, näiteks antibiootikumraviga, siis on just piimhappebakter see mis aitab tasakaalu taastada ja pärmiseene vohamisele piiri panna. Lisaks Gefilisele on piimhappepreparaate apteegis mitmeid. Kõik piisavalt "kanged".

Kalle Kurvits