Antibiootikumidega liialdamine 21.07.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Olen 45-a.naine, tihti esinesid põiepõletikud, mille puhul ikka kasutasin antibiootikume. Ilmselt sai neid kas rohkem või valesti võetud. Nüüd ei saa enam süüa ei suhkrut ega muud magusat, ei saia ega pärmiga tehtud tooteid, tekib meteorism ja halb enesetunne. Öeldi, et seedekulglas olevat tekkinud seened. Mis siis nüüd teha, et normaalne mikrofloora taastuks. Mul oli võimalik paar nädalat olla lõunamaal, kus kliima kuiv, seal oli hea olla, sain kõike süüa.Nagu jõudsin tagasi, algas kõik jälle. Kas on rohtu, mis avitab?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Lõunas olles sõite ehk rohkem valgehallitusjuustu. Selle sisalduvad piimhappebakterid ongi vajalikud normaalse mikrofloora säilitamiseks.
Külastage mõnda hästivarustatud apteeki ja küsige Gefilust, Beneflorat, Yogurt caps. vms. Või tarvitage rohkem piimatooteid (juustud, jogurtid).

Kalle Kurvits