Verehüübimist pärssivad ravimid (antikoagulant) koostoimes piimhappebakteritega? 12.02.18 / Ravimid

Külastaja küsib:

Millistele ohtudele võib viidata piimhappebaktereid ja C-vitamiini sisaldava toidulisandi pakendil järgmine hoiatus : "Konsulteerige arstiga juhul kui võtate verehüübimist pärssivaid ravimeid"? Kas ravim nimega HERZASS-RATIOPHARM on samuti verehüübimist pärssiv ravim ja kas selle manustamisel koos piimhappebakteritega on Teile teada olevalt tuvastatud mingisuguseid kahjulikke kõrvaltoimeid?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere

Herz-ass on tõesti verehüübimist pärssiv ravim.
Herz-Ass-i kirjeldusest viiteid piimhappabakterite, C-vitamiini ja Herz-ASSi koosmõjule ei leia.
Kahjuks te ei täpsusta millisel toidulisandil oli selline hoiatus (täpne nimetus).
Lactobex strong, milles on sees piimhappebakterid ja C-vitamiin, ei sisalda sellist infot.

Kalle Kurvits