söetabletid 16.01.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

kas on tõsi,et söetabletid koguvav kõhugaase või siis leevendavad.kas neid ikka tohib päevas paar ära tarbida.ja kas on kõrvaltoimeid.mida soovitada inimesele,kes väidab,et toit ei seedi ja kõht on gaase täis.olen mures inimese pärast,kes sööb enne-ja pärastsööki söetablette.teid tänades.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

CARBO ACTIVATUS TBL 250MG N10
Aktiivsöe preparaat.
NÄIDUSTUSED: Meteorism. Imendumise vähendamiseks toidumürgistuste, raskemetallisoolade ja alkaloidide mürgistuste korral.
VASTUNÄIDUSTUSED JA KõRVALTOIMED: Ei ole teada.
ANNUSTAMINE: Võtta sisse 1-2g 2-4 korda päevas peale sööki koos veega. Mürgistuse ravis 20-30g klaasitäie veega.
PAKEND: Tabletid, 250mg, N10.
TOOTJA: ICN LEKSREDSTVA (KURSK)
Ravimpreparaadi info patsiendile on kooskõlastatud Riigi Ravimiametis (Darnitsa).

Edu soovides,
Kalle Kurvits