Seroxat ja koosmõjud 19.10.03 / Ravimid

Külastaja küsib:

LP K.Kurvits!
Tarbin Seroxati nimelist antidepressanti. Tundub päris mõjus rohi olevat. Kuid mureks on lisakilod, mis on ravikuuri ajal tulnud. Kuuri veel katkestada ei saa.
Ostsin apteegist T´s´ehhi päritolu pruunvetikatablette nimega Kelp, mis sisaldavad looduslikku joodi ja mille kohta on öeldud, et põletavad rasva kilpnäärme hormoonide kaudu. Siis aga kuulsin, et need tabletid ei sobi kokku Seroxatiga. On see tõsi või võib neid siiski koos võtta? Kui need ei sobi tõesti, siis mida Te mulle kaalu alandamiseks soovitaksite? On see kaalutõus üldse AD võtmisega seotud? Või ongi Seroxatil kaalu tõstev kõrvalmõju?
Tänan vastuse eest. Leeni

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Kelp, kui looduslik vetikapreparaat, ei peaks oluliselt mõjutama Seroxati toimet.
Kelp sisaldab joodi, mis on vajalik kilpnäärne hormooni türoksiini sünteesis. Türoksiin kontrollib ainevahetust, aga pole kindlasti ainus faktor.
Seroxat ei tohiks kaalu tõusu põhjustada, pigem vastupidi, lugege kõrvaltoimeid:
Kliinilistes uuringutes tekkisid sagedamini järgmised kõrvaltoimed: iiveldus, unisus, higistamine, treemor, asteenia, suukuivus, unetus, seksuaalfunktsiooni häired, sh impotentsus ja ejakulatsioonihäired, pearinglus, kõhukinnisus, kõhulahtisus ja s ö ö g i i s u v ä h e n e m i n e. Nende kõrvaltoimete intensiivsus ja tekkesagedus võivad ravi jätkamisel väheneda ja tavaliselt ei nõua ravi katkestamist.
Kaalu alandamise kohta lugege minu varasemaid vastuseid, sellest on juttu paljudes neist.

Tugevat tervist
Kalle Kurvits

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Ravimid

Seroxat, Jeanine ja Dermovate

Lp Dr Kurvits,
Tarvitan antibeebipille Jeanine ning nüüd määras neuroloog mulle unehäirete ja ärevushoogude raviks antidepressandi Seroxat. Samal ajal kirjutas nahaarst mulle välja küünevallide määrimiseks ...

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

JEANINE toimet võivad vähendada - antibiootikumid (ampitsilliin, rifampitsiin); griseofulviin (seenhaiguste ravi); fenüülbutasoon (põletikuvastane ravim, mida kasutatakse mõnede liigesehaiguste ...

Loe edasi

Ravimite kõrvaltoimed ja koosmõjud

Kui võtta Lamisil tbl ja Logest tbl koos, kas siis Lamisil tbl mõju tugevneb? Ja kui tugevneb, kas siis ka Lamisil tbl kõrvalmõjud tugevnevad?Kui tarvitada Lamisil tbl 14 päeva,siis kui pika aja pärast ...

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Nende ravimite selliseid omavahelisi koostoimeid ei ole kirjeldatud. Järelikult probleeme ei tohiks olla. Lugege ise veelkord läbi oma kasutatavate ravimite kasutusjuhendid.

Loe edasi

Ärajäämisnähud

Olen tarvitanud antidepressanti Seroxat 10 kuu vältel.Kas peale ravimi sujuvat ärajätmist võivad tekkida ärajäämisnähud.

ette tänades

V.Järvepera

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,Jah, see on võimalik. Arst otsustab, millise tempoga annust vähendada ja jälgib teid sel ajal.Kalle Kurvits

Loe edasi

ravimidKas antidepressant Seroxat võib olla põhjuseks, et söögiisu täiesti kaob?

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,Jah, see on võimalik. Vähenevad igasugused isud, soovid ja tungid. Ühte antidepressanti kasutatakse näiteks suitsetamisest võõrutamiseks.Kalle Kurvits

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: