Seroxat, Jeanine ja Dermovate 01.03.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Lp Dr Kurvits,
Tarvitan antibeebipille Jeanine ning nüüd määras neuroloog mulle unehäirete ja ärevushoogude raviks antidepressandi Seroxat. Samal ajal kirjutas nahaarst mulle välja küünevallide määrimiseks Dermovate kreemi. Küsimus siis selline: ega Seroxat ja Dermovate ometi Jeanine rasestumisvastast toimet ei mõjuta? Ja kui ei, siis milliste vahedega oleks Seroxati ja Jeaninet mõistlik võtta? Hommikul? Õhtul? Momendil võtan Ser. kell 11.00 ja Jeanine 12.00.
Ette tänades, V.K.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

JEANINE toimet võivad vähendada - antibiootikumid (ampitsilliin, rifampitsiin); griseofulviin (seenhaiguste ravi); fenüülbutasoon (põletikuvastane ravim, mida kasutatakse mõnede liigesehaiguste korral); primodoon, rifabutiin, fenütoiin, fenobarbitoon ja teised ravimid, mida kasutatakse epilepsia erinevate vormide ravis. Seroxat ja Dermovate siia ei kuulu.
Jeanine tablett tuleb sisse võtta iga päev umbes samal ajal, vajadusel vähese
vedelikuga.
Seroxati tabletid tuleb alla neelata tervelt koos veega ja soovitavalt koos toiduga. Ärge tablette närige. Võtke tablette hommikuti, soovitavalt koos hommikusöögiga.

Kalle Kurvits