Võimaliku analüüsid peale teist raseduse peetumist!? 30.04.14 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

2013.a märts raseduse peetumine 6.nädalat.Diagnoosiks looduslik valik.2014.a märts raseduse peetumine 12-13.nädalalt.Eelnevalt 2005.a sünnitus,rasedus ja sünnitus kulgesid väga hästi.Minu enda analüüsid alati korras,raseduse ajal.Kroonilisi haiguseid ei põe.Antud vere üldine analüüs kõik korras.Milliseid analüüse ja uuringuid võiks veel läbida.Soov oleks veel üks viimane kord proovida rasestuda.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Andmetest selgub, et olete 28-aastane.
Olete noor, seetõttu on kindel lootus, et rasestute ja sünnitate. Kuigi alati põhjused ei selgu, on nii, et mida noorem on naine, seda edukamalt reeglina kulgeb rasestumine ja rasedus.
Soovitan pöörduda dr Kristiina Rull, kes oma doktoritöös käitles just raseduste peetumise ja katkemise küsimusi. Kasutage otsingut "Kristiina Rull".
Tsiteerin teda: "Korduvaks raseduse katkemiseks peetakse kolme või enamat järjestikust iseeneslikku raseduse katkemist enne 22. rasedusnädalat...Kui on olnud üks raseduse katkemine, võib teine katkeda 15–20% juhtudest. Kui on olnud kaks katkemist, on oht kaotada kolmas rasedus 35% ehk üks kolmest. Kolme varasema katkemise korral võib see korduda juba 50% tõenäosusega.
Korduvat raseduse katkemist võivad põhjustada:
emaka anatoomilised iseärasused
hormonaalsed häired
vanemate kromosoomihäired
immunoloogilised põhjused
verehüübimissüsteemi häired
"Dr Rull ütleb, et ka uuringud lisavad lootust — kui selgub näiteks, et pole kromosoomivigu. “Toetus raseduse algul on isegi tähtsam kui ravimitega sekkumine. Iga minu patsient võib tulla end igal ajal kontrollima ja minuga ühendust võtta,” julgustab ta naisi."
Soovitan kindlasti broneerida aeg meie tubli kolleegi poole, kes on antud küsimuses kõige pädevam. Võite nimetada, et mina soovitasin parimat spetsialisti.
Galina Litter naistearst.ee Pirita Perearstikeskusest