Raseduse hoidmine alguses 17.02.22 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,
Soovime perre teist last. Esimesest sünnitusest 6aasta möödas. Novembris naistearst ütles, et kõik korras võib hakata proovima. Saime kohe esimese kuuga triibud. Triibu rõõm kestis üürikest aega vaid- umbes nädala, siis hakkas määrima ja lõppes verejooksuga. Muster taas kordus veidi aja pärast.
Kas ja milliseid analüüse peaksin andma? Kas võib rolli mängida see, et üks arst ütles, et on veidi paksem emaka limaskest? Milliseid rasedust toetavaid vitamiine veel tuleks võtta?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere ,soovitan külastada naistearsti, peaks tegema analüüsid põletikule ja hormoonidele. Kindlasti oluline teada teie menstruatsiooni iseloomu ja regulaarsust. Kui on olnud kaks varajast raseduse katkemist?, siis soovitatakse ka geneetiku konsultatisooni koos mehega. Mehe sperma kvaliteedi uuring meestearsti juures ka. DrKadastik