Menstruatsioon hilineb 02.09.21 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere, Olen 18-aastane neiu. Olen olnud pikka aega suhtes ja vahekordasid kaitseme kondoomiga. Juuli lõpus võtsin SOS-pilli. Tavaliselt on minu tsükli pikkus 28-30 päeva. Praegu on menstruatsioon hilinenud juba 17 päeva. Olen teinud 2 testi ja mõlemad on negatiivsed. Kas on normaalne, et peale sos-pilli võtmist menstruatsioon hilineb nii palju? Hetkel tsükkel 51 päeva olnud ja menstruatsioonist pole märki. Kas peaksin kuhugi pöörduma?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 18-aastane

Kindlasti pöörduge noorte nõustamise keskusesse, vajate pidevat, kaasaegset ja toimivat kontratseptsiooni: antibeebipillid, EVRA plaastrid, NuvaRing vms. SOS pillid on ülikõrge hormoonsisaldusega, nn löökannus ja tekitavad reeglina menstruaaltsükli häireid, asjatut muret ja kaebusi.
Seniks korrake rasedusteste üks kord nädalas hommikusest uriinist.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7