Määrimine 26.06.19 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Mul oli määrimine 4 päeva aga päevi ei olnud pole varem olnud nii nüüd on süda halb alakõhu piires valud ja väsimus aga rasetesti pole teinud.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 20-aastane

Kui menstruatsioon hilineb, peetub-jääb ära või vereeritus on vähene, siis tuleb kindlasti teha hommikusest uriinist rasedustest, mille saate osta apteegi käsimüügist ja teostada vastavalt õpetusele.
Kui rasedustest on positiivne, siis tehke otsus, mida soovite. Kui rasedustest on negatiivne ja soovite rasedusest hoiduda, siis valige koos naistearstiga KHK kombineeritud hormonaalne kontratseptsioon: antibeebipillid, EVRA plaastrid, NuvaRing. Hormoonivabad ja käsimüügis on kondoomid, Pharmatex sarja tooted, viljakusmonitor.
Peale suguelu alustamist on soovitav pöörduda naistearstile sugulisel teel levivate infektsioonide välistamiseks ja kaasaegse kontratseptsiooni nõustamiseks. Tehke rasedustest ja broneerige aeg naistearstile.

G.Litter M.D.
naistearst-ee, veebiregistratuur.ee