Rasestumise võimalus 13.08.22 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Olin kaitsmata vahekorras ning nüüd on kartus jääda rasedaks. Olen 16 ning praegu on tsükli 18. päev. Halval juhusel oli mul alles veel üks kaitsmata vahekord ning siis võtsin sos-pilli (umb 4päeva tagasi). Lugesin, et ühe tsükli jooksul ei tohi rohkem kui ühe pilli võtta. Perekonnas on kõikidel õdedel ja emal alati kerge rasestumine olla, kas see võib kuidagi geenides olla? Mida teha?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 16-aastane

Hetkel tuleb püüda rahuneda ja oodata menstruatsiooni. Kui menstruatsioon hilineb, siis teha hommikusest uriinist rasedustest ja korrata üks kord nädalas. Rasestumise tõenäosus on väike, kuid broneerige koheselt aeg noorte nõustamise kabinetti, et saaksite nõustamise kaasaegsete soovimatust rasedusest hoidumise vahendite üle.
SOS pillid põhjustavad menstruaaltsükli häireid, seetõttu võib olla keeruline hetkeseisundit hinnata.
Arukam on kasutada pidevaid RVV vahendeid.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7