31 rasedusnädalal vähene, kuid punane määrimine peale vahekorda 13.04.20 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere. Olen 31 nädalat lapseootel. Esimest korda on peale rahulikku vahekorda vähene, kuid punane veritsus. Hetkel kõht ei valuta ega midagi. Kas peaksin olema mures ja pöörduma emosse? Millest see tingitud?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 38-aastane

Veritsust peale vahekorda nimetatakse postkoitaalseks veritsuseks. Sagedamini esineb neil, kellel on emaka kaelal erosioon ehk haavand, siis on lisaks tegemist kontaktveritsusega.
Soovitused hoiduda vahekorrast kuni veritsus möödub, nn raseda režiim. Kui muid kaebusi ei ole, siis ei tohiks EMO-sse pöörduda.
Jätkake jälgimist ämmaemandal kokkulepitud ajal.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee