Sünnitus lapse tuharseis 24.02.17 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Plaaniline keiser on määratud 2.03. Tartu Kliinikumis.
Kuna laps tuharseisus ja juhul kui veed tulevad ära enne plaanilist keisrit, siis kas tohin sõita Tartu haiglasse vahemaad 130 km, mis ajaliselt teeb umbes 2 tundi või soovitatav oleks minna lähimasse haiglasse erakorralisele keisrile?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, Kui veed lähevad enneaegselt , siis õigem oleks mitte sõita enam ja minna lähimasse haiglasse. Tuharseisu puhul on väike oht nabaväädi väljalangusele.
DRKadastik