Veresegune tumepruun voolus raseduse ajal 19.03.16 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 17-aastane ja esimest korda rase, käisin arstil enne rasedaks jäämist ning köik suguhaiguste proovid olid korras, kuid oli pöletik. Pöletiku raviks sain tupekyynlad, mis mind siiski ei aindanud.
Olen teinud kaks rasedustesti,mis on positiivsed, kuid mul esineb tumepruun vähese verega voolus, veri ei ole hele vaid pigem tumedam. Kui tavaliselt tuli vaid paar tilka verd, siis eile tuli siiski rohkem kui enne on tulnud, kuid vähem kui menstruatsiooni ajal.

Kas rasedus vöib olla katkemas vöi on see tume voolus pöletikust tingitud?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija

Ma ei ole teid tõenäoliselt näinud, kuid määrimine raseduse alguses on üsna sageli esinev, ka emaka kaela limaskesta marrastus ja tupepõletikud võivad põhjustada määrimist.
Kindlasti on teile määratud tupekaudse günekoloogilise ultraheliuuringu aeg.
Alati võite pöörduda meile Piritale, vastuvõtud rasedatele on teisipäeviti, ultraheliuuringu saab kohe teha.
Saatke oma isikukood minu töömeilile glitter@naistearst.ee, tarvitage vitamiine rasedatele, määrimise ajal võiks suguelust hoiduda. Tegelikult näitab vaid aeg, kuidas rasedus kasvab ja areneb.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid