Lapse saamine 17.02.16 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Soovin saada teist last aga olen saanud diagnoosi, et mul on sooleärritus sündroom. Soovin teada kas sellisel puhul on rasestumine ja lapse planeerimine ohutu?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 35-aastane

Rasestumise puhul on kõige olulisem vanus, munaraku vanus. Nii, et rasestumise planeerimisega on kiire, sest rasestumise võimalused langevad alates 36, kui algab keskiga, üle 40 oluliselt ja üle 40 tõuseb väärarendite risk.
Ärritatud soole sündroomi esineb enamasti kõhnematel, kõrgema neurootilisusega naistel. See ei ole analüüsidega tõestatav patoloogia, see on patsiendi kaebustele põhinev. Ise saate hoida normkaalu või pisut kaalus juurde võtta, toituda ratsionaalselt, tegelda ravikehakultuuriga, vesivõimlemisega, kepikõnniga, hoida positiivsust, maandada stressi jpm.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Rasedus ja sünnitus

Rasedus8 nädalad lapse soo tead saamine

Tere!
Kas on võimalik kusgil kliinikus teha kindlaks lapse soo
Olen 8 nädalad rase?

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Tere, soo määramiseks me ei tee eraldi testi. Tehakse I trimestri sõeluuring alates 9ndast nädalast, mis annab ka soo vastuse. Samas on ebaeetiline katkestada rasedus peale uuringut, kui sugu teile ei ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: