Pill ununes võtmata 01.10.11 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Lugesin analoogset probleemi, aga küsin üle. Kasutan Gesytili alates jaan 2011. Siiani olen võtnud nii nagu peab. Alustasin uut tableti perioodi 21.09.11 ja nüüd teisipäeva 29.09 (esimese nädala viimane päev= unustasin võtta. Järgmised päevad võtsin tablette, nagu peab, aga avastasin, et võtmata jäänud eelnevalt reedel 30.09, seega kolm päeva hiljem. Võtsin kohe sisse ja samuti võtsin SOS-pilli, kuna olin vahekorras olnud tableti võtmata jäänud järgsel päeval. Küsimus, kas jätkan Gesytili võtmist vastavalt järjekorrale ja kui suur on tõenäosus, et võin olla rase, sest SOS-pill sai võetud 48 tundi peale viimast vahekorda.
Ette tänades,
S.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Pille jätkake ikka nii nagu skeem ette näeb. Karp sööge lõpuni ja peale vahe tegemise alustate uue karbiga. Seni peate kasutama lisaks kontratseptisiooni, kuni tuleb menses ja alustate uue tsükliga(uue karbiga) . Üritage pille võtta regulaarselt, siis ei teki ka probleeme. Raseduse võimalus on väike kuna võtsite SOS pille. Probleemiks võib tekkida vahepealne veritsus(SOS pilidest), teie võtke vaatamata sellele skeemi järgi Gesytili ka siis , kui teise karbi võtmisel vahepeal veritseb. Dr Kadastik