Kas võin olla rase 24.07.22 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere võtan gesisgil rasestumisvastaseid tablette juba pea kaks aastat kuid nüüd esimest korda jäi tablett võtmata 24 h nimelt 6 juuli olin vahekorras mil olitabletivabaperioodi viimane päev 7 alustasin uuesti ja 8 ununes ning 9 võtsin siis kaks korraga helistasin ka nõuandeliinile ja nemad mul sos ei soobitanud kuna on väga väike tõenäosus rasedqks jääda nüüd aga ainult ketrab peas et äkki olen siiski rase ja nüüd uurisin ka välja et järgnevad seitse päeva oleks pidanud kasutama lisakaitsevahendeid mida ma aga ei teadnud siis ja arvutasin ka ovulatsioonikalkulaatoriga et täpselt 11-17 oli siis ovulateioon ja siis olin tihti vahekorras

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 17-aastane

Neid antibeebipille on kaks erinevat:
Gesytil 75/20 mikrogrammi, kaetud tabletid
Gesytil 75/30 mikrogrammi, kaetud tabletid
gestodeen ja etünüülöstradiool

Ikka sama reegel: skeem on 21+7, kalendrisse märkige 7-tabletivaba päeva ja nimetage need igale arstile, kuhu pöördute.
Ovulatsioone antibeebipillidega EI TOIMU, seetõttu rasestumise tõenäosus on olematu ehk võimatu.
Kui kunagi lõpetate antibeebipillid, siis ovulatsioonide taastumine võtab teatud aja.
Jätkake pillide tarvitamist kuni 21. tabletini, siis tehke vahe 7-päeva ja siis uuesti. Unustamise tõttu võib olla määrimist, kuid jätkake ikka skeemi 21+7 järgi. Kui STLI sugulisel teel levivad infektsioonid on välistatud, siis on veritsus mööduv.
Ärge unustage end HPV vaktsineerida, sest HPV viirused levivad sugulisel teel:
http://www.esid.ee/cms/tl_files/failid/failid/HPV%20ohutus%202018.pdf
Papilloomiviiruse (HPV) vaktsiinid on ohutud

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7