Sünnitusjärgne päevade taastumine 23.05.11 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Olen sünnitanud kaks last. Esimesel korral taastusid päevad normaalselt pärast imetamise lõpetamist. Ka nüüd, teisel korral, taastusid päevad ca 1 kuu möödudes pärast imetamise lõpetamist (imetasin 9 kuud), kuid mitte nii tavapäraselt. See tähendab, et päevad hakkasid, (keskmise verejooksuga) kestsid u 5-6 päeva ja lõppesid. Ca nädal aega oli pausi, siis hakkas uuesti verejooks, seekord üsna rohke. Kokku kestis taas ca 6 päeva ja lõppes seejärel. Siis pidas vahet umbes kolm päeva ja taas hakkas verejooks. Minu küsimus on, et kuidas sellisesse nähtusesse suhtuda, kas see on normaalne või peaksin arsti poole (erakorralisse?) pöörduma?
Varem pole mul mingisuguseid günekoloogilisi probleeme olnud. Kõik testid ja analüüsid on olnud korras. Mõlemad sünnitused läksid kenasti ja probleemideta. Enne rasedaks jäämist olid päevad täiesti normaalsed ja korrapärased. Hetkel olen küll juba imetamise lõpetanud, kuid tarvitan endiselt Cerazette'i.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Andmetsest selgub, et olete 29-aastane. Kuna tarvitate minipille ehk OK T. Cerazette ja enam ei toida rinnaga, sest läbimurdeveritsused on tavalised. Te ei pea erakorralisse pöörduma. Broneerige plaaniline aeg naistearstile, vajate kombineeritud rasedusvastast vahendit. Sünnitanud, mittesuitsetavatele naistele on uuem valik NuvaRing, lisainfo: www.naistering.ee.
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt