varajane rasedus ja ravimid 21.03.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Olen 29 a. vanune ja esimest korda 4. nädalat rase. 2-3 nädalal sain tugeva kurgupõletiku, nohu ja tekkis ka väike palavik- see seisund kestis kaks nädalat. Kuna ma ei teadnud, et ma rase olen, siis sõin valimatult kõikvõimalikke külmetusrohtusid, kuna arvasin, et mul on vaja jalul püsida ja tööd teha: Goldrex teesid terve paki, kahel korral korraga kaks tabletti ibumax-i, kahel korral aspiriini (2tbl), ühel korral paracetamooli (2tbl) pihustasin ninna terve purgikese xymelini (2 nädala jooksul) sõin ohtralt diclofenac-i sisaldavaid kurgupatsille, jõin ära pudeli täie köhasiirupit (5 päeva jooksul). Kui suur on tõenäosus, et need ravimid lootel väärarengut põhjustasid? Kas hästi õrnad aga üsna pidevad valud alakõhus on halb märk?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
On vähe tõenäoline, et käsimüügiravimid põhjustavad väärarendeid. Väärarendid kaasnevad vanuse tõustes üle 35 aasta, üle 40 aastastel on risk väga kõrge.
Rasedusele on kahjulikumad viirused ja bakterid, mis võivad põhjustada raseduse iseenelikku katkemist.
Raseduse suurus tuleb tõestada tupekaudse ultraheliuuringuga.
Nii, et soovitus on tuttav, broneerige aeg naistearstile ja Teile teostatakse kõik vajalikud uuringud rasedate ravijuhendi järgi, ka väärarengutele.
Seni kasutage apteegi rasedate vitamiine ja intiimpesuvahendit Lactacyd 1-2 x ööpäevas.
Kui rasedus on Teile esmane kogemus, siis emaka kasvamine on uus tunne, mis kuulub normi hulka.
Paratsetamool on rasedatele lubatud, rasedusega kaasneb samuti väike temperatuuri tõus.
Kui rasedusega on midagi tõsiselt halvasti, siis reeglina need rasedused katkevad iseeneslikult.
G.Litter
www.naistearst.ee